• Szkolne przygody Gangu Mocniaków.

• W grudniu dzieci z grupy "Jeżyki" brały udział w konkursie "Szkolne przygody Gangu Mocniaków". Konkurs polegałna przygotowaniu pracy zbiorowej w formie plakatu przedstawiającego talerz zdrowego żywienia, czyli 5 grup produktów potrzebnych do kompletnego i zbilansowanego odżywiania i zorganizowanie Dnia Kulinarnych Mocniaków.

Grupa "Jeżyki" wygrała 1 z 400 nagród głównych w postaci kartonu pluszaków i dyplomów dla każdego uczestnika.

GRATULUJEMY!

• DZIEŃ DINOZAURA

•  26 lutego przypada w kalendarzu Dzień Dinozaura. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzień Dinozaura upłynął  w przedszkolu na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie.DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Nasza szkoła również w tym roku postanowiła wziąść udział w programie o cyberbezpieczeństwie.

• Bal Karnawałowy klasy 0, I i III

• Karnawał zgodnie z tradycją to czas zabaw, balów maskowych, radości i wspólnej rozrywki.Bal karnawałowy odbył się również w klasa 0-III.Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki, chętnie brali udział w zorganiowanych konkursach i innych atrakcjach. Uczestnicy zabawy zatańczyli z balonem,jedli pyszne przekąśki i słodycze:).  Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego balu...

• Akcja charytatywna : zbieramy - pomagamy

• Zachęcamy do udziału w acji , która ma na celu edukacje ekologiczną dzieci i młodzieży. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.

• Poznajemy zawody

• Grupa przedszkolna "Pszczółki" w tym tygodniu poznaje zawody. Była to okazja do zapoznania dzieci z zawodami jaki wykonują rodzice, z zawodami jaki wykonywano dawniej i obecnie. Z tego tytułu dzieci z przedszkola jedenego dnia  wybrały się na spacer, aby odwiedzić Sklep Spożywczy i zapoznać się z zawodem - sprzedawca, a drugiego dnia do Zakładu Stolarskiego gdzie poznali zawód stolarza.

• Walentynki

•  Walentynki to ważne święto nie tylko dla osób dorosłych, ale i dzieci. Ponieważ także w ich życiu dużo     jest uczuć, miłości, sympatii i przyjaźni.

• BAL KARNAWAŁOWY - grupa Jeżyki

• 13 lutego w grupie "Jeżyki" odbył się bal karnawałowy. Dzieci były przebrane za bohaterów bajek. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy . Na koniec balu dzieci zjadły pyszną pizzę:)

• Brawo przedszkolaki!

• W miniony czwartek został roztrzygnięty IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez GOK Chmielno.
            Hanna Markowska zajeła II miejsce w kategorii Soliści -przedszkola , klasa "0"
            4-5 latki otrzymały wyróżnienie.

Występy nagrodzonych dzieci można obejrzeć pod podanym linkiem:

https://www.youtube.com/@gminnyosrodekkulturysportu7740/videos .

• Dzień Babci i Dziadka

• Z okazji dnia Babci i Dziadka dzieci przygotowały piękne laurki, zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wierszyki.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!

• Tydzień profilaktyki i promocji zdrowia

• W związku z działaniami profilaktycznymi organizowanymi w ramach Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia w naszej szkole przeprowadzono następujące działania:

* odbyła się pogadanka z Panem policjantem na temat "Bezpiecznych Ferii" po której dzieci wykonały plakaty
            * spotkanie z panią pielęgniarką i rozmowa na temat " Wirusy , bakterie - niewidzialny wróg"
            * klasy 0-3 wspólnie z wychowawcą - oglądały film z zakresu profilaktyki uzależnień pt. " Trudne wybory  Krokieta"
            * zdrowe drugie śniadanie - "Co jeść, aby poprawić koncentrację i pamięć".
            * konkurs plastyczny pt. " Bezpieczne zimowe zabawy"
            * warsztaty  z udzielenia pierwszej pomocy
            * pogadanka z psychologiem
            * zapoznanie się z Piramidą zdrowia.

• Gratulacje dla przedszkolaków!

• Rozstrzygnięto VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych.

Kaja Andryskowska z grupy "Pszczółki" otrzymała wyróżnienie w kategorii soliści – 3, 4 latki.

Hanna Markowska  otrzymała wyróżnienie w kategorii soliści – 5, 6 latki.

Zespół z grupy „ Jeżyki" otrzymał II miejsce w kategorii zespoły – 3, 4 latki.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Teatrzyk pt. " Po Polsce podróże małe i duże"

• 5 stycznia odwiedził nas teatrzyk "Akada" z Suwałk ze spektaklem pt. " Po Polsce podróże małe i duże".  Główny bohater smok Bazyli wyruszył w podróż  do wujka Smoka Wawelskiego, poznając po drodze wiele niezwykłych miast w Polsce. Przedstawienie dostarczyło wiele humoru  i radości, przybliżając uczniom historię Polski.