• Powitanie Wiosny

• 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, jest to więc doskonała okazja, by świętować nadejście tej pięknej pory roku. W naszej szkole zrobiło się  wesoło, radośnie i kolorowo, to dzięki zasłudze uczniów, którzy ubrali się w wiosenne barwy. W tym dniu przedszkolaki oraz uczniowie klasy II i III trzymając w rękach wiosenne symbole - gaiki, kwiaty, wyruszyły barwnym pochodem wraz z Marzanną.  Podczas przemarszu dzieci bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami,

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• "Wiosna Wierszem Malowana" - taki tytuł nosił Szkolny Konkurs Recytatorski. 20 marca 2023r. Komisja wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas II-III: I miejsce egzekwo otrzymała: Kornelia Hinca i Oliwia Bobkowska, II miejsce - Lilianna Walkusz, III miejsce - Franciszek Szreder. W kategorii 0-I klasa: I miejsce: Liliana Dera, II miejsce: Agata Szreder, III miejsce: Antoni Leman, wyróżnienie: Łucja Szreder i Hanna Hinca. W kategorii Przedszkole -              I miejsce: Franciszek Dawidowski, II miejsce:Paulina Brylowska, III miejsce Wiktoria Dera. Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły: otrzymał Leon Szreder. Wyróżnieni zostali: Oliwia Brylowska, Hanna Markowska, Kornelia Brylowska, Antek Szreder, Maja Labuda, Damian Wilczewski, Oliwier Lejk, Helena  Marcińska, Antek Walkusz, Łucja Hinca, Radek Jeżewski.

• III Gminny Konkurs Plastyczny w ramach obchodów Dnia Jedności Kaszubów

• 17 marca 2023r w Szkole Podstawowej w Borzestowie odbyło się rozstrzygnięcie  III Gminnego Konkursu Plastycznego w ramach obchodów Dnia Jedności Kaszubów: „Kaszuby w wierszach przez Benedykta Karczewskiego opisane”. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno kultury i poezji kaszubskiej,  rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów swej “Małej Ojczyzny”. W kategorii klas I-III nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: Oliwia Bobkowska - I miejsce, Franciszek Szreder- III miejsce, Kornelia Hinca - wyróżnienie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

• Sukces Alicji Marcińskiej. Brawo!

• Uczennica klasy II Alicja Marcińska uzyskała I miejsce w powiatowym  konkursie plastycznym z Ewangelii św. Mateusza. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

• Rekolekcje wielkopostne

• W dniach od 13 do 15 marca 2023r. nasi uczniowie klas 0- III uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez księdza Michała. Tematem spotkań była: "Szkoła Wojowników". Spotkania były bogate w śpiew, zabawy, ciekawe filmy oraz scenki tematyczne odgrywane przez starszych uczniów  szkoły podstawowej w Miechucinie. Ksiądz Michał zaskoczył zebranych bogactwem eksponatów i środków.  Rekolekcje zakończyły się Mszą Świętą, w czasie której dzieci podziękowały księdzu  za drogocenne wskazówki,  że jako Wojownicy Pana mogą dążyć do nieba od samego rana. Ksiądz proboszcz Piotr Grabowski wręczył nagrody i dyplomy za konkurs biblijny: plastyczny i wiedzy z Ewangelii św. Mateusza na etapie powiatowym. Zwycięzcom Gratulujemy!!!

• Wyjazd na spektakl teatralny do Kościerzyny

• Dnia 6 marca 2023 r. przedszkolaki z grupy „Tygryski”oraz uczniowie klas 0-III mieli okazję obejrzeć  spektakl teatralny pt. "Kot w Butach" w wykonaniu Teatru Aczemu".  Bajka o niezwykle sprytnym i przedsiębiorczym Kocie w butach, którego w spadku po ojcu młynarzu otrzymał najmłodszy z trzech braci - Jaś bardzo podobała się dzieciom. Z wielką uwagą i zaciekawieniem dzieci oglądały spektakl. Wyjazd przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i radości. Po spektaklu dzieci udały się na plac zabaw : FUN Craft.