• Zajęcia z robotyki w klasie "0"

• W ramach projektu: " „Zwiększenie dostępności placówek wychowania przedszkolnego w Gminie Chmielno” w naszej szkole w oddziałach przedszkolnych odbywają się zajęcia z robotyki.

• Wyniki Gminnego Konkursu ,,Moja wieś - moja historia"

• 25 marca w Przedszkolu Samorządowym " Baśniowa Kraina" w Chmielnie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego ,,Moja wieś - moja historia" w którym udział wzięli najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

Nagrodę specjalną  Dyrektora Przedszkola w Chmielnie otrzymał Mikołaj Labuda. II miejsce zdobył Alan Jasnoch. Nagrody za udział w konkursie otrzymali: Lilianna Dera, Wiktoria Dera, Oliwier Lejk, Łucja Hinca, Antoni Szreder.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Warsztaty dydaktyczno-wyrównawcze

• Projekt „Zwiększenie dostępności placówek wychowania przedszkolnego w Gminie Chmielno”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

• Żegnamy Zimę - Witamy Wiosnę

• 21 marca to inny niż zwykle dzień w szkole w Reskowie. Tego dnia wszystkie dzieci uczestniczyły w korowodzie marszowym, który przeszedł ulicami naszej wsi. Dzieci gromkimi okrzykami i piosenką „Maszeruje Wiosna” przeganiały zimę, a kolorowymi wstążkami, gaikami witały nową porę roku. Pochód zakończył się na placu zabaw. Mamy nadzieję, że jeszcze długo będziemy cieszyć się piękną i słoneczną pogodą, która zachęcać nas będzie do zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

• Konkurs Sztuki Ludowej i Rękodzieła pn. ,,Na drewnie malowane- elementy haftu kaszubskiego”

• Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno kultury kaszubskiej oraz rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów swej ,,Małej Ojczyzny”. Konkurs był skierowany do uczniów klas I-VIII z Gminy Chmielno. Komisja Konkursowa w składzie p. Maria Dradrach oraz p. Brunon Cirocki w dniu 9 marca 2022 roku dokonała oceny poszczególnych prac. Nasza uczennica Oliwia Bobkowska otrzymała III miejsce w kategorii klas I-III. Serdecznie gratulujemy.

• Nasza pomoc Ukrainie

• Cała społeczność szkolna pragnie podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy okazali serce i przekazali artykuły spożywcze, środki czystości, ubrania, materiały opatrunkowe i inne na rzecz uchodźców z Ukrainy.

• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu: "Jestem Bezpieczny"

• W lutym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu i uczniowie z klas 0-III mieli możliwość uczestnictwa w Szkolnym Plastycznym Konkursie „Jestem Bezpieczny”. Celem konkursu było promowanie właściwych postaw i zachowań podczas korzystania z Internetu. Uczniowie udowodnili znajomość zasad bezpieczeństwa w sieci przynosząc piękne prace. Komisja postanowiła wyłonić trzech laureatów:

I miejsce Kornelia Hinca z kl. I

II miejsce Alicja Marcińska z kl. I

III miejsce Oliwia Bobkowska z kl. I

Serdecznie gratulujemy:)

• Warsztaty dydaktyczno-wyrównawcze w "0"

• Zajęcia zrealizowane w ramach projektu: Zwiększenie dostępności placówek wychowania przedszkolnego w Gminie Chmielno. Pani Justyna prowadziła warsztaty dydaktyczno-wyrównawcze.