• Wakacje z akcją: " Dzieci uczą rodziców"

• Serdecznie zapraszamy do udziału w wakacyjnej inicjatywie "Wakacje z akcją Dzieci uczą rodziców". Głównym założeniem wakacyjnej akcji jest to, że w każdy piątek w miesiącach lipiec i sierpień będzie można pobrać darmowe materiały, zadania i kolorowanki dla dzieci. Tematyka zadań będzie niezwykle różnorodna. Łącznie zostanie udostępnionych 9 paczek z materiałami.  By otrzymywać darmowe materiały, należy wypełnić poniższy formularz. Na podany w formularzu adres e-mail w każdy piątek będziemy przesyłać pakiet tematycznych zadań. Link do formularza: KLIKNIJ TUTAJ

• Spotkanie ze strażakami OSP w Reskowie

• Dnia 15 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Reskowie, którzy w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną oraz przypomnieli numery alarmowe, a także zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci podziwiać mogły wóz strażacki, wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, przymierzały hełm strażacki oraz miały okazję pryskać wodą z wężagaśniczego.Spotkanie ze strażakami bardzo podobało się dzieciom. Dziękujemy za zaproszenie i za to, że poświęcili swój cenny czas, aby przybliżyć najmłodszym tajniki swojej pracy oraz uświadomić, jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

• Kolonie letnie 2022

• Istnieje możliwość skorzystania z kolonii letnich ubezpieczonych w KRUS i ZUS. Opcje mamy dwie:1. Kolonie  w Stegnie w sierpniu (wyłącznie dla dzieci rolników)2. Kolonie z Nasze Szwederowo w Borach Tucholskich - termin nieokreślony (dla wszystkich)Jeżeli są chętni proszę podać kontakt do mnie nr 58 685 68 44 lub mail klelek@chmielno.pl

Jest to informacja wstępna, szczegóły po skontaktowaniu się z Panią Karoliną Lelek

• Z wizytą u kartuskich strażaków

• Wyjątkowe chwile spędzili nasi uczniowie z klas I-III w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach. W ramach zajęć w Zespole Sal Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego do Edukacji Najmłodszych wzięli udział nie tylko w niezwykłej lekcji bezpieczeństwa, ale też zapoznali się z tajnikami strażackiej służby. Radości nie było końca. Mogli zobaczyć, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu i tlenku węgla oraz zapoznać się z podstawami udzielania pierwszej pomocy. Zapoznali się również z pracą strażaka i sprzętem jaki wykorzystuje w swoich działaniach. Najbardziej spodobał im się pokaz ześlizgu z rury strażackiej, czy symulacja pożaru w kuchni. Na koniec każdy otrzymał też dyplom uczestnictwa w zajęciach.

• 51. KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ „RODNÔ MÒWA”

• W tegorocznym  51 finale wzięło udział 50 uczestników z całego województwa.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Ks. prałat prof. dr hab. Jan Perszon – Przewodniczący

2. dr Tomasz Fopke

3. Karolina Keler

4. dr Bożena Ugowska

5. dr Dariusz Majkowski

po wysłuchaniu recytacji uczestników biorących udział w Konkursie Recytatorskim „Rodnô Mòwa” w Chmielnie, postanowiła przyznała miejsca i wyróżnienia. Nasza uczennica Agatka Szreder otrzymała wyróżnienie w kategorii przedszkola i klasy "0". Serdecznie gratulujemy !!!

• IV Gminny Konkurs Recytatorski: "Lato w poezji"

• W dniu 10.06.2022r. w Szkole Podstawowej w Chmielnie, Oddział Przedszkolny w Maksie, rozstrzygnięto IV GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,LATO W POEZJI DZIECIĘCEJ". Komisja wyłoniła zwycięzców: nasza uczenica Lena Jeżewska w kategorii 6-latków otrzymała III miejsce. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

• KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ „RODNÔ MÒWA”

• W eliminacjach gminnych konkursu Rodna Mowa w Chmielnie naszą szkołę reprezentowały:  Milena, Oliwia i Agatka. Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, tradycji i folkloru regionu oraz pielęgnowanie  mowy kaszubskiej.

Kategoria I-przedszkolna i klasy „0”

I miejsce Agata Szreder

Kategoria II-uczniowie klas I-III SP

II miejsce Oliwia Bobkowska

III miejsce Milena Steinka

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzieci pierwszokomunijne w Sianowie

• Dzieci, które 29 maja br. po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej w kościele parafialnym w Miechucinie, w Dniu Dziecka  uczestniczyły we Mszy świętej oraz zwiedziły  Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie,

• " Biegi Damroki"

• 1 czerwca, po dwuletniej przerwie nasi uczniowie z klas 0 - III wzięli udział w Biegach Damroki na stadionie w Chmielnie i dzielnie się zaprezentowali. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

• Warsztaty plecionkarstwa

• 23 maja 2022r. w LGR w Chmielnie uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyli w warsztatach tradycyjnego wyplatania koszy metodą żeberkowo krzyżykową. Zajęcia prowadziła Pani Regina Białk. W pierwszej części spotkania prowadząca opowiada o historii plecionkarstwa po czym wyjaśnia z czego będą wykonywane kosze w jaki sposób, jaką metodą.    Warsztaty realizowane są w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

• Przedszkolaki sprzątają: działania ekologiczne

• Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.