• Wyjazd na "Zieloną Szkołę"

• Wycieczka najmłodszych klas w ramach lekcji języka kaszubskiego.

W dniach 25-27 września dzieci z naszej szkoły wybrały się do Staniszewa na Zieloną Szkołę w ramach zajęć z j. kaszubskiego.  Pobyt w Staniszewie dostarczył im wielu atrakcji i wrażeń. Pobyt był doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych i wspólnego spędzania czasu na łonie przyrody.

• Dzień ziemniaka 2023r.- Powitanie Jesieni

•  "Święto pieczonego ziemniaka"

Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji przedszkolaki oraz klasy I i III obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się  skąd pochodzi ziemniak, jakie potrawy można z niego przygotować i każda grupa  własnoręcznie przygotowała dania wykonane z ziemniaków. Również tego dnia nasze przedszkolaki żegnały lato i z wielkim uśmiechem na twarzy witały ustrojoną w przepiękne barwy jesień.

• Spotkanie z muzyką.

• 21 września oddziały przedszkolne odwiedziła Pani mgr Joanna Kąkol,która poprowadziła zajęcia pt ."Muzyka łagodzi obyczaje" .

• "Dzień przedszkolaka 2023r."

•  20 września "Dzień przedszkolaka" - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia w odziałach przedszkolnych naszej szkoły czekało na dzieci wiele niespodzianek. Były  drobne upominki, wata cukrowa. Dzieci do zabawy zapraszał specjalny gość.

• Dzień Kropki 2023

• 15 września 2023 r. dzieci w naszej Szkole w oddziałach przedszkolnych obchodziły "Międzynarodowy Dzień Kropki" – święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Celem zajęć  było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki jest to również dzień odwagi i zabawy. Dzieci wspólnie bawiły się z kropką, skakały po kropkach, z kropek ułożyły piękny chodniczek, a z plasteliny i wyciętych kropek stworzyły obrazy, które zawisły na tablicy.

• Zapobieganie zakrztuszeniom wśród dzieci

• W związku z powtarzającymi się wypadkami dotyczącymi zadławień u dzieci Departament Polityki Rodzinnej MRiPS opracował materiał edukacyjny  dotyczący zapobiegania zakrztuszeniom wśród dzieci.

• STYPENDIA SZKOLNE
            TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:
            do 15.09.2023r.
            WNIOSKI DO POBRANIA ORAZ DOKŁADNE INFORMACJE
            NA STRONIE:
            BIP CHMIELNO W ZAKŁADCE DRUKI
            LUB
            w Urzędzie Gminy w Chmielnie
            tel. 058-685-68-30STYPENDIA SZKOLNETERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:do 15.09.2023r.WNIOSKI DO POBRANIA ORAZ DOKŁADNE INFORMACJENA STRONIE:BIP CHMIELNO W ZAKŁADCE DRUKILUBw Urzędzie Gminy w Chmielnietel. 058-685-68-30

• Nowy rok szkolny 2023-2024

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r.

8:00 - Msza święta w kościele parafialnym w Miechucinie w intencji całej społeczności szkolnej.

9:15 - Uroczyste rozpoczęcie roku  dla oddziałów przedszkonych  i klas I-III na placu przed szkołą.

Po uroczystości na placu przejście z wychowawcami do sal lekcyjnych.

Życzymy wszystkim, aby był to dobry rok, pełen radości, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Dużo energii i zapału w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanych zadań.

• Informacja- podręczniki na rok szkolny 2023-2024

• Zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym, wszystkie podręczniki na rok szkolny 2023/2024 będą pochodziły z dotacji rządowej. Dotyczy to wszystkich klas szkoły podstawowej.

Jedynymi podręcznikami niefinansowanymi w ramach dotacji są podręczniki do religii (we wszystkich klasach) i dla oddziału przedszkolnego. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń na rok szkolny 2023/2024 dzieci będą mogły odebrać 4 września w szkole.

• Zakończenie roku szkolnego klas 0 - III

• Uczniowie odebrali świadectwa i zostali nagrodzeni  za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych i pełnych wrażeń oraz bezpiecznych wakacji.

• Przedszkolaki z wizytą w OSP

• 19 czerwca 2023 roku przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły OSP w Reskowie. Dziękujemy strażakom za poświęcony czas. Dzieci bardzo radośnie wspominają spędzone tam chwile.

• Wizyta w OSP w Reskowie

• Dziękujemy druhom z Ochotniczej Strazy Pożarnej za przekazanie cennej wiedzy naszym uczniom. Dziękujemy za precyzyjne opisanie i pokazanie wyposażenia wozu strażackiego. Dziekujemy za poświęcony czas.