• Dzień pluszowego misia.

• Dzień Pluszowego Misia na stałe wpisał się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ze swoimi misiami, aby wspólnie uczcić ich święto. Dzieci bawiły się z pluszakami przy piosenkach i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na koniec zabawy dzieci odwiedził Pluszowy Miś, który poczęstował wszystkich słodkościami.

• Spotkanie autorskie

• W ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie ze Szkołą Podstawową w Reskowie w dniu 24 listopada 2022 roku  w szkole w Kożyczkowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Marleną Popławską-Marek. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Czytanie jest fajne". Tematem spotkania były korzyści płynące z czytania książek i korzystania z bibliotek, a także proces powstawania książek, kulisy pracy pisarza oraz  podróże.

• Warsztaty w Costerina Park

• Dzieci z oddziału przedszkolnego wyjątkowo  spędzili czas na warsztatach zdobienia ozdób choinkowych w świątecznej atmosferze w Costerina Park w Kościerzynie.

• Wyjazd do sali zabaw „Encepence”

• W dniu 21 listopada przedszkolaki z grupy „Żabki” uczestniczyły w wycieczce do „Świata Zabawy w Encepence” w Kiełpinie. Dzieci świetnie bawiły się na sali zabaw, a spędzony tam czas dostarczył im wiele radości, uśmiechu i pozytywnych wrażeń.

• Gminne eliminacje konkursu „MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ”

• 15 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej w Miechucinie odbył się Gminny konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô". Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Oliwia Bobkowska, Kornelia Hinca oraz Alicja Marcińska. W kategorii klas I-II  Alicja Marcińska zdobyła 1 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs fotograficzny: " Jesienny spacer"

• Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs " Jesienny spacer" w grupie  Tygryski został rozstrzygnięty!  Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali sił.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 10 listopada uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości poprzez udział w uroczystej akademii przygotowanej przez społeczność szkolną. Poprzez świętowanie tego dnia dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny oraz szacunku  do polskich symboli narodowych.

• Akcja: "Szkoła do hymnu"

• Nasze dzieci wzięły udział w akcji organizowanej przez MEN " Szkoła do Dymnu" i punkualnie o 11:11 odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego.

• Spotkanie autorskie z Darią Kaszubowską

• 8 listopada Szkołę  Podstawową w Reskowie odwiedziła dziennikarka i pisarka pani Daria Kaszubowska.          Jest ona autorką bajek po kaszubsku dla dzieci oraz takich książek jak: „Stutthof jidze", czy  "Wierny Bogu i Kaszubom" o ks. Bronisławie Szymichowskim z Pomieczyna. Podczas spotkania uczniowie zerówki i klas 2-3 posłuchały baki o  kaszubskich Stolemach, Gryfie, dobrych i złych duchach  z naszego regionu oraz poszukiwaniu jantaru. Po opowieści uczniowie aktywnie wzięli udział w konkursie i udowodnili zdobytą wiedzę. Serdecznie dziękujemy za spotkanie:)

• Wizyta Ks. Biskupa Arkadiusza

• W ramach wizytacji kanonicznej w Parafii Św. Br. Alberta i św.Wojciecha w Miechucinie, w piątek  4 listopada 2022r Ks. Bp. Arkadiusz Okroj wraz z ks. proboszczem Piotrem Grabowskim, odwiedzili dzieci i pracowników Szkoły Podstawowej w Reskowie. Odświętnie ubrane przedszkolaki oraz uczniowie z niecierpliwością oczekiwały na tak znamienitego gościa. Pani dyrektor Grażyna Kąkol w imieniu swoim, dzieci i wszystkich pracowników uroczyście powitała księdza biskupa. Spotkanie  z Biskupem  minęło w miłej i bardzo sympatycznej atmosferze.