• Zakończenie roku szkolnego klas 0 - III

• Uczniowie odebrali świadectwa i zostali nagrodzeni  za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Życzymy wszystkim pięknych, słonecznych i pełnych wrażeń oraz bezpiecznych wakacji.

• Przedszkolaki z wizytą w OSP

• 19 czerwca 2023 roku przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły OSP w Reskowie. Dziękujemy strażakom za poświęcony czas. Dzieci bardzo radośnie wspominają spędzone tam chwile.

• Wizyta w OSP w Reskowie

• Dziękujemy druhom z Ochotniczej Strazy Pożarnej za przekazanie cennej wiedzy naszym uczniom. Dziękujemy za precyzyjne opisanie i pokazanie wyposażenia wozu strażackiego. Dziekujemy za poświęcony czas.

• Kino sferyczne

• W poniedziałek 19 czerwca w naszej szkole gościło kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. To były niezapomniane wrażenia. W ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.

• Warsztaty u Pani Ireny Brzeskiej

• 15 czerwca uczniowie klasy II i III w ramach nauki języka kaszubskiego odwiedzili warsztat Pani Ireny Brzeskiej, lokalnej rzeźbiarki, która  w swój niezwykły drewniany świat tchnęła życie. Dzieci wysłuchały opowiadania pani Ireny na temat rzeźb, które własnoręcznie wykonała,  miały okazje pobawić się figurkami i marionetkami.  Spotkanie z artystką było wyjątkowe i niepowtarzalne.

• Kolonie letnie dla dzieci

• Szanowni Rodzice,

w tym roku dostępny jest szeroki wybór kolonii letnich w przystępnych cenach. Proszę o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz załączonymi ulotkami. Oferty znajdują się poniżej:

Oferta 1: Kolonie letnie w Tleniu nad jeziorem w terminie 30 czerwca - 09 lipca 2023 r. za 695 zł dla dzieci rolników i 1575 zł dla pozostałych dzieci

Oferta 2: Kolonie letnie w Jarosławcu nad morzem w terminie 12-20 lipca 2023 r. za 850 zł wyłącznie dla dzieci rolników

Oferta 3: Kolonie letnie w Jarosławcu nad morzem w terminie 14-22 sierpnia 2023 r. za 550 zł dla dzieci rolników i 1550 zł dla pozostałych dzieci

Oferta 4: Kolonie letnie w Mikoszewie nad morzem w terminie 23-31 sierpnia 2023 r. za 550 zł dla dzieci rolników i 1550 zł dla pozostałych dzieci

Proszę o wybór oferty najpóźniej do 20 czerwca 2023 r. Można skorzystać więcej niż z jednej oferty. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ponadto Informuję, iż w przypadku zebrania niewielkiej grupy turnus może się nie odbyć. Przyjmujemy również dzieci z innych gmin.

Zgłoszenia możecie Państwo przesyłać:

1) mailem na adres klelek@chmielno.pl,

2) telefonicznie na nr 58 685 68 37,

3) smsem na nr 726 523 826.

Serdecznie zapraszam do kontaktu

Karolina Lelek

• Dofinansowane z programu „Poznaj Polskę"

• Dnia 25 maja 2023 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Edukacji i Nauki, a Gminą Chmielną o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.

Minister Edukacji i Nauki udzielił wsparcia w wysokości 4 800,00 zł na  przygotowanie i przeprowadzenie w trakcie roku 2023 przez Szkołę Podstawową w Reskowie wycieczki szkolnej związanej z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra.

• Akcja charytatywna " Zbieramy nakrętki"

• Uczniowie naszej placówki włączyli się w akcję zbierania plastikowych nakrętek na rzecz osób z niepełnosprawnością.  Zbieranie nakrętek to nie tylko ochrona środowiska ale przede wszystkim niesienie pomocy tym którzy potrzebują wsparcia dla ratowania życia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

Dziękujemy  całej społeczności szkolnej i zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek.

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka minął, ale wspomnienia są wciąż żywe. Były gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchaniec i wiele innych atrakcji. Było ognisko i oczywiście było też coś na słodko.

• Sukces naszej Agatki

• W finale 52. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” nasza uczennica Agata Szreder otrzymała wyróżnienie w kategorii przedszkola i klasy 0.