• Konkurs "Méster Bëlnégò Czëtaniô"

• 21 listopada odbyły się szkolne eliminacje do konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô" do którego przeszło dwoje uczestników, natomiast 22 listopada w Szkole Podstawowej w Miechucinie  odbyły się gminne eliminacje konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô" w których naszą szkołę rezprezentowała Alicja Marcińska oraz Oliwia Bobkowska. Miejsce III w kategorii I-III zajęła Alicja Marcińska.

Gratulacje!

• Kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek"

• Każdy uczeń klasy pierwszej naszej szkoły w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” otrzymał prezent - Wyprawkę Czytelniczą - książkę „Wnuczka antykwariusza” J. Bednarek oraz przewodnik dla rodziców ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem''. To największy tego typu projekt w Europie, realizowany od rokum 2017 przez Instytut Książki. Książka rośnie razem z dzieckiem dlatego wierzymy, że wyprawki czytelnicze wręczone dzieciom przez wychowawcę klasy p. Joannę Nikolay staną się początkiem ich wielkiej przygody z czytaniem.

• "Szkoła do Hymnu 2023r."

• Wspólnie ze wszystkimi szkołami w naszym kraju wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”.Upamiętniając Narodowy Dzień Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły i pracownicy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego.

• 11 LISTOPADA Narodowe Święto Niepodległości

• Dnia 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Dzieci przygotowały piękny program artystyczny w którym można było usłyszeć  piękną recytację wierszy i śpiew pieśni i piosenek  o tematyce patriotycznej.

• Wycieczka do LGR

• W ramach języka kaszubskiego klasa "0"  dnia 9.11.2023r. wybrała się na zajęcia do Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Dzieci miło spędziły czas na zabawach, wykonały piękne rysunki na drewnianych deskach,obejrzały filmy 3D.

• Zdrowe Śniadanie

• Podobnie jak w roku ubiegłym 8 listopada przedszkolaki i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Reskowie włączyli się do Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem tego święta jest promowanie zdrowego odżywiania nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród osób w każdym wieku. Tego dnia dzieci samodzielnie komponowały swój poranny posiłek z kolorowych i zdrowych produktów, który następnie zjadły z wielkim apetytem.:)

• Spotkanie autorskie z Panem poetą Show

• 6 listopada uczniowie naszej szkoly wybrały się na spotkanie autorskie,które odbyło się w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie organizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie dla uczniów klas 0-3 Pan Poeta Show. Na spotkaniu dzieci brały udział w zabawach,tj.morze balonów, przebieranki…Dzieci miały możliwość posłuchania bohatera-pacynkę, która opowiadał swoją bajkę. Po około godzinnym show dzieci otrzymały możliwość zakupu książki z osobistą dedykacją.

• Warsztaty w LGR w Chmielnie.

•  Dnia 7 listopada w ramach lekcji języka kaszubskiego klasa III wybrała się na zajęcia do Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Dzieci na  zajęć wykonały rysunki kaszubskie na materiałowych torbach.

• Dzień dyni

• 30 października w naszej szkole był obchodzony dzień dyni. Dzieci pomalowały przyniesione tego dnia dynie.

• LGR

• Wyjazd do Lokalnej Grupy Rybackiej

W ramach nauki języka kaszubskiego 27 października klasa I wybrała sie na zajęcia do Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Dzieci na zajęciach wykonały obrazy na szkle,obejrzały bajkę 3D i spędziły czas na zabawie.

• Akcja " Szkoła Pamięta"

• Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.