• Młody Ekolog - lekcja 6

•  W ramach akcji: "Dzieci uczą rodziców" uczniowie poznali zasady dbania o najbliższe środowisko .Dzieci wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”, gdzie w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich worków.

• Dbamy o planetę: Sprzątamy dla Polski

• Wszyscy na Ziemi mieszkamy, o piękno i czystość dbamy.

Dołączyliśmy do akcji „Sprzątamy dla Polski”.

To ogólnopolska inicjatywa, której organizatorem było Stowarzyszenie Dla Polski. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

• Dzień Ziemi

• Troska o Ziemię to ważna sprawa, dlatego w ostatnim czasie uczyliśmy się, w jaki sposób to robić. Wiemy o tym, że nie wolno śmiecić, marnować wody i światła. Poznaliśmy również sposób segregowania śmieci.

• Sprzątamy dla Polski

• W ramach zbliżającego się ,,DNIA ZIEMI", dzieci z oddziałów przedszkolnych posprzątały boisko, plac zabaw i okolice szkoły.

• Przedszkolaki dbają o otoczenie

• Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w poszczególnych etapach sadzenia kwiatków, a po skończonej pracy chętnie podziwiały jej efekty. Akcja sadzenia kwiatów ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także dbania o otoczenie naszej szkoły.

• Wiosenne sadzenie kwiatów

• W tym roku, podobnie jak w poprzednim, nasze dzieci zadbały o to, by teren wokół szkoły prezentował się pięknie i posadziły kolorowe kwiatki.

• Życzenia świąteczne

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością

oraz aby w Waszych sercach i domach zagościła radość, spokój

i wielka nadzieja odradzającego się życia.

• Śniadanie Wielkanocne

• W Wielką Środę 5 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. W tym dniu dzieci  zjadły wyjątkowe śniadanie przy pięknie ozdobionych stołach. Na wielkanocnym stole nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych potraw. Dzieci wspólnie z nauczycielami podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia oraz ze smakiem zjedli przygotowane przez rodziców przysmaki. Wszyscy otrzymali również słodkie upominki od zajączka wielkanocnego, które staną się smaczną ozdobą wielkanocnego koszyczka.

• Wielkanocny zajączek

• W środę w naszej szkole panował świąteczny klimat, dzięki dekoracjom w klasach oraz zajęciom poświęconym tematyce Świąt Wielkanocnych. Po południu dzieci wyruszyły do ogrodu w poszukiwaniu  "zajączka wielkanocnego", rozglądały się wokół i...znalazły słodkiego zajączka.....  Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

• WIELKANOCNA AKCJA CHARYTATYWNA

• Wspólnie możemy więcej! Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dzieciom, którzy zaangażowali się w akcję i przekazali dary żywnościowe dla najuboższych rodzin z naszej parafii z okazji Świąt Wielkanocnych.

• Kosmiczna przygoda - lekcja 5

• Podczas piątej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” przedszkolaki dowiedziały się czym jest wszechświat, a także poznały planety Układu Słonecznego.

• Ogólnopolska akcja Laurka dla Strażników Lasów

• Dzieci z naszego przedszkola włączyły się w tworzenie gigantycznej i wyjątkowej laurki dla Strażaków i Leśników z całej Polski. Jest to akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na pożary w lasach, promowanie odpowiednich i bezpiecznych zachowań w lesie, a także wspieranie zawodów chroniących las - leśników     i strażaków. W ramach podziękowań tworzy się najpiękniejszą Giga Laurkę składającą się z tysiąca laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski, która zostanie wręczona Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.

• Powitanie Wiosny

• 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, jest to więc doskonała okazja, by świętować nadejście tej pięknej pory roku. W naszej szkole zrobiło się  wesoło, radośnie i kolorowo, to dzięki zasłudze uczniów, którzy ubrali się w wiosenne barwy. W tym dniu przedszkolaki oraz uczniowie klasy II i III trzymając w rękach wiosenne symbole - gaiki, kwiaty, wyruszyły barwnym pochodem wraz z Marzanną.  Podczas przemarszu dzieci bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami,

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• "Wiosna Wierszem Malowana" - taki tytuł nosił Szkolny Konkurs Recytatorski. 20 marca 2023r. Komisja wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas II-III: I miejsce egzekwo otrzymała: Kornelia Hinca i Oliwia Bobkowska, II miejsce - Lilianna Walkusz, III miejsce - Franciszek Szreder. W kategorii 0-I klasa: I miejsce: Liliana Dera, II miejsce: Agata Szreder, III miejsce: Antoni Leman, wyróżnienie: Łucja Szreder i Hanna Hinca. W kategorii Przedszkole -              I miejsce: Franciszek Dawidowski, II miejsce:Paulina Brylowska, III miejsce Wiktoria Dera. Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły: otrzymał Leon Szreder. Wyróżnieni zostali: Oliwia Brylowska, Hanna Markowska, Kornelia Brylowska, Antek Szreder, Maja Labuda, Damian Wilczewski, Oliwier Lejk, Helena  Marcińska, Antek Walkusz, Łucja Hinca, Radek Jeżewski.

• III Gminny Konkurs Plastyczny w ramach obchodów Dnia Jedności Kaszubów

• 17 marca 2023r w Szkole Podstawowej w Borzestowie odbyło się rozstrzygnięcie  III Gminnego Konkursu Plastycznego w ramach obchodów Dnia Jedności Kaszubów: „Kaszuby w wierszach przez Benedykta Karczewskiego opisane”. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno kultury i poezji kaszubskiej,  rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów swej “Małej Ojczyzny”. W kategorii klas I-III nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca: Oliwia Bobkowska - I miejsce, Franciszek Szreder- III miejsce, Kornelia Hinca - wyróżnienie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.