• Jasełka

• Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polska tradycję . Tegoroczne jasełka w naszej szkole zostały przygotowane przez uczniów klasy I i III pod opieką pani Asi i pani Dyrektor. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego NarodzeniaZa ogromny trud włożony w ich reżyserię i inscenizację składamy podziękowania.

• Wigilie klasowe

• W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej szkole klasowe Wigilię.  Przygotowaliśmy nakryty białym obrusem stół, na którym znalazło się sianko oraz świeca wigilijna. W blasku choinki zebraliśmy się wszyscy wokół stołu i  składaliśmy sobie najlepsze życzenia i łamaliśmy się opłatkiem.Usiedliśmy przy stole zastawionym smakołykami. Śpiewaliśmy kolędy.

• Piernikowe szaleństwo:)

• Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków. Jest to czas magicznego, świątecznego zapachu pieczonych pierników ,który roznosi się po całej  szkole. Uczniowie sami przygotowali ciasto na pierniki,wycinali pierniki z foremek i piekli w piekarniku. Kolejnego dnia dzieci ozdobiły pierniczki lukremi i kolorowymi posypkami. Wyglądały i smakowały przepysznie.:)

• XIV Wojewódzki Recytatorski Konkurs Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej

• 15 grudnia 2023r. odbył się XIV Wojewódzki  Recytatorski konkurs wierszy i fraszek Ewy Warmowskiej w którym wzięli udział nasi uczniowie. W kategorii przedszkola i zerówki wyróżnienie otrzymała Helena Witke , za udział Natalia Markowska i Wiktoria Dera. W kategorii klas I-III , miejsce II zajęła Oliwia Bobkowska , wyróżnienie Klaudia Penkowska ,za udział Kornelia Hinca.

• Konkurs "Moje Kaszuby"

• Kartuskie Centrum Kultury organizowało konkurs pt. " Moje Kaszuby". Uczniowie naszej szkoły wykonały prace na konkurs. 01.12. 2023r. zostały ogłoszone wyniki konkursu w którym III miejsce zajął Oliwier Lejk i wyróżnienie otrzymała Liliana Marcińska. Pozostali uczniowie dostali dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Gratulujemy !

• Warsztaty LGR

• Klasa I i III 12.12.2023r. wybrały się na warsztaty do Lokalnej Grupy Rybackiej. Na warsztatach wykonali pracę "Rysunki na desce".

• Mikołajki w naszej szkole

• Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i mroźno i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego  Mikołaja! Dzieci piszą do Niego listy z prośbami o wymarzony prezent.W tym roku Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci w naszej szkole i wręczył im prezenty niespodzianki.

• Konkurs Kartka bożonarodzeniowa

• Dzieci z naszego przedszkola  brały udział w konkursie pt." Moja kartka bożonarodzeniowa z Mikołajem w roli głównej"  organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kożyczkowie i Bibliotekę Publiczną w Chmielnie. Filip Czaja otrzymała dyplom za zajęcie III miejsca, Tymoteusz Syldatk dostał wyróżnienie. Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy i drobny upominek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Warsztaty świąteczne LGR

• W poniedziałek 27.11.2023r. klasa 0 i klasa I wykonały torby z motywem świątecznym na warsztatach Lokajnej Grupy Rybackiej w Chmielnie.

• Wyjazd "Jeżyków" do kina i wizyta u weterynarza

• Grupa przedszkolna "Jeżyki" 15.11 wybrała się do kina w Kartuzach na bajkę pt. "Psi patrol film". Drugi punktem naszej wycieczki była wizyta w gabinecie weterynaryjnym  Słoneczna s.c. w Kartuzach. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza.

• Szkolna akcja Charytatywna

• W dnia od 04.12.2023r. do 19.01.2024r. w naszej szkole odbywa się zbiórka pieniężna dla fundacji "Z serca dla serca" pod nazwą "Zbudujmy Dzieciom Dom" mająca na celu dokończenie budowy Domu Hospicyjnego dla nieuleczalnie chorych dzieci w Zaleszanach.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia 2023

• W związku z przypadającym dnia 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia, uczniowie naszej szkoły tego dnia przyszli do szkoły ze swoimi maskotkami. Były to misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe i kolorowe. Każdy był piękny i wyjątkowy :) Dzieci wzięły udział w różnorodnych aktywnościach związanych z tematyką pluszowego misia. Było niezwylke radośnie i zabawnie.