• 31 Finał WOŚP

• Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do puszki zebraliśmy kwotę 277,50 zł. Wszystkim darczyńcom za wparcie i zaagażowanie serdecznie dziękujemy.

• Kochanym Babciom i drogim Dziadkom

życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego,

aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku  dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy bardzo uroczyście. Dzieci przygotowały dla ukochanych Dziadków program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Nagrały swoje występy i wysłały filmiki do swoich  babć i dziadków. Oprócz pięknego przedstawienia dzieci przygotowały drobne upominki oraz laurki.

Grupa " Żabki"

Grupa "Tygryski"

Klasa "0" link:  https://drive.google.com/file/d/1sBdYAf2ZUlRP4oPfMhQcpWPu7uyBUm65/viewhttps://drive.google.com/file/d/1sBdYAf2ZUlRP4oPfMhQcpWPu7uyBUm65/view

• Międzyprzedszkolny Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

• Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w " VII Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych", który odbywał się w formie online. Nagrane występy dzieci zostały przesłane do Przedszkola Samorządowego Baśniowa Kraina w Chmielnie, które było organizatorem konkursu. Miło nam poinformować, iż w kategorii 5-6 latki ZESPOŁY nasze przedszkolaki otrzymały I MIEJSCE, zaś w kategorii 3-4 latki ZESPOŁY - WYRÓŻNIENIE.  II MIEJSCE  w kategorii SOLIŚCI otrzymał Filip Czaja, zaś Hanna Markowska otrzymała WYRÓŻNIENIE. Jesteśmy bardzo dumni! Wielkie brawa dla laureatów!

• Laboratoria Przyszłości - grudzień

• Wykorzystujemy zakupiony sprzęt audio podczas nagrywania występów dzieci dla swoich Dziadków. Dzięki profesjonalnemu zestawowi zakupionemu w ramach projektu " Laboratoria Przyszłości" to wydarzenie miało niesamowity charakter.

•  Świąteczne życzenia
          • Świąteczne życzenia

• Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełniania naszych marzeń. Życzymy aby wszystkie dni w nadchodzącym 2023 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość.                                                                                       Społeczność Szkoły Podstawowej w Reskowie

• Jasełka 2022

• "Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy. Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory. Jest taki dzień gdy jesteśmy wszyscy razem...". 22 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe, wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy i złożyliśmy sobie życzenia.

• Wigilia klasowa

• Dziękujemy wszystkim za włączenie się w pomoc w organizowaniu Wigilii Klasowych.

Wigilia w grupie "Żabki"

• Gratulacje dla Wiktorii i Radka

• Nasi uczeniowie brali  udział w Wojewódzkim Konkursie Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej.Wiktoria Dera zdobyła II miejsce, a Radek Jeżewski zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy. Wszystkim dziękujemy za udział, a Pani Marii za przygotowanie!!!

• Białe szaleństwo.

• Dzieci codziennie korzystają z zimowej pogody, zabawy na białym puchu dają im wiele radości. Oby śnieg utrzymał się jak najdłużej.

• Spektakl teatralny

• Dnia 14 grudnia dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. "Królowa śniegu" w wykonaniu Teatru Blaszany Bębenek. Nasi mali widzowie odbyli wraz z Kajem i Gerdą niezwykłą podróż do krainy złej królowej. Obejrzany spektakl wywarł na małych widzach wielkie wrażenie. Dzieci były oczarowane.

• Akcja: Zostań Mikołajem"

• Zgodnie z tradycją naszej szkoły w okresie przedświątecznym organizujemy akcję charytatywną. W tym roku  pomagamy dzieciom chorym na mukowiscydozę.

• Warsztaty ceramiczne w LGR

•

Dnia 9 grudnia 2022r. uczniowie klas II i III uczący się języka kaszubskiego uczestniczyli w warsztatach ceramicznych w LGR w Chmielnie. Okazało się, że czas spędzony z gliną bardzo szybko płynie, a nasi uczniowie byli zaangażowani i zainteresowani  tą dziedziną.