• Dzień Matki w przedszkolu

• Z okazji Dnia Matki dzieci z oddziału przedszkolnego składają najpiękniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia oraz spełnienia wszystkich marzeń.

• Warsztaty plecionkarstwa

• 23 maja 2022r. w LGR w Chmielnie uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego uczestniczyli w warsztatach tradycyjnego wyplatania koszy metodą żeberkowo krzyżykową. Zajęcia prowadziła Pani Regina Białk. W pierwszej części spotkania prowadząca opowiada o historii plecionkarstwa po czym wyjaśnia z czego będą wykonywane kosze w jaki sposób, jaką metodą.    Warsztaty realizowane są w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

• Wycieczka do Malborka

• Dnia 19 maja br. uczniowie klasy II i III udali się na wycieczkę do Malborka. Celem wycieczki było zwiedzanie zamku, który stanowi najpotężniejszy gotycki zespół zamkowy na świecie. Z przewodnikiem zwiedzono krzyżacką twierdzę, wyposażenie komnat, w których znajdowały się oryginalne fragmenty pierwotnego zamku krzyżackiego, freski, zbroje rycerskie, mennicę, wystawę strojów krzyżackich, zamkowe kuchnie i refektarze oraz krzyżackie toalety! Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i oczarowani pięknem malborskiego zamku.

• Akcja "Pola Nadziei" 2022

• Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Pola Nadziei. Nasi wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniędzy na terenie szkoły. Zebrane środki w kwocie 189,00zł  przeznaczone zostaną na rzecz ukończenia budowy stacjonarnego hospicjum w Kartuzach. Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za okazane serce.

• Wycieczka do "Sołtysówki" w Łapalicach

• Dnia 10 maja br. klasa 0 udała się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej "Sołtysówka" w Łapalicach. Na miejscu przy wjeździe do gospodarstwa, czekała na nas gospodyni Pani Marzena Dejk. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani. Tam czekało na nas wiele atrakcji:  przygotowanie,  pieczenie i degustacja drożdżówek, zwiedzanie gospodarstwa rolnego oraz Mini ZOO, dokarmianie zwierząt oraz przejażdżka wozem drabiniastym oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.

• Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty.

• Dnia 5 i 6 maja 2022 uczniowie klasy trzeciej pisali sprawdzian kompetencji trzecioklasisty z Nowej Ery. Zadaniem sprawdzianu jest dostarczenie informacji na temat umiejętności ucznia kończącego trzecią klasę szkoły podstawowej.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Dnia 29 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię, której głównym celem było upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz rozwijanie przynależności narodowej.

• Przedszkolaki sprzątają: działania ekologiczne

• Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

• Dzień Ziemi - 22.04.2022

• 22.04 obchodziliśmy Dzień Ziemi, w którym ludzie na całym świecie łączą siły i zabierają się nie tylko za sprzątanie Świata ale uświadamiają również potrzeby ekologicznych działań na rzecz naszego środowiska.

• Dzień Ziemi

• Z okazji "Międzynarodowego Dnia Ziemi" nasza szkoła wzięła udział w akcji sprzątania terenu gminy Chmielno.

• Wielkanocny zajączek - konkurs gminny

• Wyniki I Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Wielkanocny zajączek ":

Kategoria 3-4 latki

I Miejsce:  Maja Labuda Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Reskowie

Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs Palm Wielkanocnych w Chmielnie

• W Niedzielę Palmową w GOKSiR w Chmielnie zostały ogłoszone wyniki konkursu na Palmy Wielkanocne. 33 palmy które zgłoszono do konkursu były tak cudowne, że nagrodzone zostały wszystkie, a oprócz tego wyłoniono laureatów. Nasza uczennica Oliwia Bobkowska otrzymała III miejsce. Serdecznie gratulujemy