Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, przyjaciel i bohater dzieci, obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. W naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nie mogły przynieść ulubionych pluszaków wzorem lat ubiegłych, pomimo to, dzieci obchodziły ten dzień w sposób wyjątkowy. Panie przygotowały wiele atrakcji: konkursy, zabawy, ozdoby, ciekawe inspiracje prac plastycznych. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonały przepiękne prace plastyczne, proponowane zabawy i ćwiczenia w kartach pracy.
Kształcenie na odległość
Podziękowanie
Ogólnopolski Dzień Zdrowego Śniadania
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć oraz mają dużo siły do zabawy. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w kreatywnych zajęciach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania. Prowadzone zajęcia miały na celu promocję zasad racjonalnego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem istoty śniadania w życiu małego dziecka. Przedszkolaki samodzielnie wykonały zdrowe kanapki. Nie zabrakło nabiału oraz wielu kolorowych warzyw, takich jak sałatka, rzodkiewka, szczypiorek, papryka, pomidory i ogórki. Wszystkie dzieci z dużym apetytem zjadły pyszne śniadanko. Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył przedszkolakom sił do nauki i zabawy.
Święto Niepodległości
Nauczanie zdalne
Konkurs plastyczny- "Bezpieczna droga"
Konkurs „Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego” rozstrzygnięty. Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie przeprowadziła Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas „0” – III. Dzieci już od najmłodszych lat wiedzą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. Uczą się tego w domu oraz w szkole. W tym roku mali artyści z 14 szkół powiatu kartuskiego postanowili pokazać wszystkim, że ten temat jest im znany i bardzo bliski. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Julia Kierznikiewicz oraz Dawid Winczewski. Serdecznie gratulujemy!!!
"Szkoła pamięta"
Zbliża się listopadowy czas, czas zadumy, refleksji, wspomnień i pamięci o tych, którzy odeszli. Mając na uwadze potrzebę pielęgnowania wśród dzieci pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej Małej Ojczyzny, włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej # Szkoła Pamięta.
Z uwagi na pandemię działania zrealizowane w ramach akcji miały charakter wirtualny. Najmłodsi uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne upamiętniające ważne miejsca pamięci.
Pamiętamy.... inaczej , ale pamiętamy. Wirtualnie odwiedziliśmy groby dyrektorów naszych szkół, nie zapomnieliśmy o bohaterach z Powstania Styczniowego, a także o bohaterach z czasów II Wojny Światowej.
DEN
13 października był w naszej szkole wyjątkowym dniem. Na twarzy pani Dyrektor, pań nauczycielek oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy pięknie zaprezentowali swoje występy. Dzieci z każdej klasy złożyły serdeczne życzenia dla swoich pań w postaci przygotowanej piosenki, wierszy oraz bukietów kwiatów. Przedszkolaki były bardzo dumne i pełne powagi podczas artystycznego wystąpienia. Pani Dyrektor złożyła nauczycielom ciepłe życzenia radości i sił, których z pewnością nie zabraknie na kolejne miesiące.
Projekt - Pod Biało-Czerwoną
Zapraszamy do udziału w akcji: " Projekt pod Biało- Czerwoną"
ZEBRANIE Z RODZICAMI
W dniu 21 września br. (poniedziałek) o godzinie 1700 odbędzie się spotkanie Rodziców z wychowawcami klas oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej w Reskowie.
UWAGA :
Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa:
- po wejściu do budynku szkoły, należy zdezynfekować dłonie,
- wejście do szkoły jest możliwe tylko w maseczce ochronnej,
- obowiązuje zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
STYPENDIUM SOCJALNE
ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY
Zasady funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Reskowie w roku szkolnym 2020/2021
na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk
Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m
dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m
opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.
Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.
Rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej 1 termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.
Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).
W miarę możliwości rekomenduje się taką organizację pracy i jej koordynację, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły (np. różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku) oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia.
Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.
Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą
znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach. Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie przerw.
Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.
Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni, jeżeli jest taka możliwość, należy udostępnić uczniom co drugi boks lub wprowadzić różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły, umieścić środek do dezynfekcji rąk przy wejściu do szatni.
Należy ustalić i upowszechnić zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy, uwzględniając konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
Personel kuchenny i obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
Należy ustalić i upowszechnić zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych
organizowanych w szkole uwzględniających odpowiednio zasady dotyczące organizacji zajęć lekcyjnych.
Należy wyłączyć źródełka wody pitnej, zapewnić uczniom korzystanie z innych dystrybutorów pod nadzorem opiekuna.
Przy wejściu głównym należy umieścić numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych.
Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów,
wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania.
Należy regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robili to uczniowie, szczególnie po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza i po skorzystaniu z toalety.
Rekomenduje się monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych należy wywiesić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji.
Należy na bieżąco dbać o czystość urządzeń sanitarno-higienicznych, w tym ich dezynfekcję lub czyszczenie z użyciem detergentu.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
1 września 2020 zaczynamy nowy rok szkolny. Zapraszam wszystkich uczniów oraz rodziców na inaugurację nowego roku szkolnego 2020/2021 na godzinę 9:00. Msza święta w kościele parafialnym w Miechucinie o godzinie 8:00.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną, na podstawie wytycznych GIS, MEN i MZ, zostały wprowadzone w szkole następujące zasady zachowania i postępowania: uczniowie wchodzą na teren szkoły wyznaczonymi wejściami:
wejście boczne – uczniowie klas II i III - ( strefa II)
wejście główne – uczniowie klas 0, I oraz przedszkole - (strefa I)
wszystkich wchodzących na teren szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa;
każdej klasie przydzielono jedną salę lekcyjną, w której będą odbywały się wszystkie możliwe zajęcia;
podczas dowozów - odwozów dzieci obowiązuje zakrywanie ust i nosa;
rodzice proszeni są o wyposażenie dzieci w maseczki;
każdy uczeń posiada własne przybory, zeszyty i książki, i nie wymienia się nimi z innymi;
podczas zajęć lekcyjnych w klasie, uczniowie mogą zdjąć maseczki tylko za zgodą nauczyciela;
we wszystkich pomieszczeniach wspólnych budynku szkoły (na korytarzu, w bibliotece, stołówce, szatni itp.) obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa;
na boisku szkolnym uczniowie nie muszą zasłaniać ust i nosa, o ile zachowają dystans społeczny;
rodzice posyłają i przyprowadzają do szkoły tylko zdrowe dzieci;
rodzice odbierający uczniów ze szkoły przebywają na terenie szkoły tylko w wyznaczonej strefie;
w razie podejrzenia zarażenia ucznia rodzic ma obowiązek niezwłocznie odebrać dziecko z placówki;
w celu ustalenia stanu zdrowia dziecka, rodzice proszeni są o wyrażenie zgody na pomiar temperatury termometrem bezdotykowym.
10 WAŻNYCH ZASAD DLA UCZNIA
UWAGA RODZICE !
Procedury bezpieczeństwa na czas pandemii.
WAKACJE !!!
Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę, wsparcie oraz życzliwość. Życzymy uczniom bezpiecznych i słonecznych wakacji, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
GRATULUJEMY AMELII!
Wyniki 49. Finału Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa 2020
21 czerwca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie wręczono nagrody zwycięzcom. W tym roku jury konkursu oceniło 265 nadesłanych online recytacji.
Nasza uczennica klasy trzeciej Amelia Steinka otrzymała III miejsce w II kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!!!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie