Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy 23listopada. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Kolorowe, puchate i mięciutkie miśki towarzyszyły dzieciom podczas zajęć oraz wspólnych zabaw. Dodatkowo każdy uczeń mógł w ten dzień przenieść się do misiowej krainy i zamienić się w uśmiechniętego, miłego misia . Jak co roku, był to naprawdę radosny dzień w naszej szkole!
Szczepienia ochronne
List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.
- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym, obchodzonym od 1989 roku. W tym roku przypada szczególna, setna rocznica odzyskania przez państwo polskie wolności i wyzwolenia się spod panowania trzech państw zaborczych Rosji, Niemiec i Austrii. Z tej okazji w naszej szkole 9 listopada został zorganizowany Dzień Obchodów Święta Niepodległości. Uczniowie uroczyście uczcili tę rocznicę. Podczas uroczystego apelu uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny śpiewali znane pieśni, recytowali wiersze,przedstawili prezentacje multimedialną. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na przemarsz do krzyża gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Dzieci zabrały ze sobą wykonane wcześniej flagi, które są symbolem naszego kraju oraz ludzi walczących za naszą ojczyznę. Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości na pewno na długo zapadną w serca i w pamięć naszych uczniów.
TYDZIEŃ POLSKA - MOJA OJCZYZNA
5 listopada 2018r. rozpoczęła się w naszej szkole realizacja treści w ramach tygodnia "Polska - moja Ojczyzna". W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uczenie się miłości do Ojczyzny to nie tylko wiedza, ale także doświadczanie, przeżywanie i odkrywanie tego wszystkiego, co sprawia, że czujemy się Polakami. Prosimy wszystkich Rodziców o włączenie się w to radosne świętowanie, zachęcanie dzieci do ubierania elementów stroju w biało-czerwonych barwach przez cały tydzień. Podczas zajęć dzieci będą poznawały historię naszej Ojczyzny, stolicę kraju oraz symbole narodowe. Niech nasza Niepodległa będzie z nas dumna! Zadbajmy o to!
Święta Pamięci Zmarłych
W 835 roku papież Jan XI ustanowił uroczystość Wszystkich Świętych ku czci zmarłych świętych. Święto to dotyczyły zarówno świętych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze, jak i świętych nieznanych. Święto Pamięci Zmarłych, to dostojne i uroczyste święto odprawiane ku ich czci 2 listopada jako Dzień Zaduszny, został ustanowiony w Kościele w roku 998, za sprawą opata benedyktynów z Cluny św. Odilona. Dzień ten poświęcony jest modlitwie i nabożeństwom odprawianym w intencji wszystkich zmarłych. W Polsce 1 i 2 listopada to święta bardzo uroczyste. Wierni, całymi rodzinami odwiedzają groby bliskich zmarłych. Polska tradycja, różniąca się od tradycji zachodnich, nakazuje bowiem zapalenie znicza, na grobach bliskich jak dalekich krewnych. Zgodnie z obyczajem odwiedza się również groby, które zostały zapomniane. Święto Zmarłych to okazja do zadumy i refleksji. Wspominamy tych, którzy odeszli. Pragniemy dać dowód, że pamięć o nich trwa w naszym sercu. Przygotowania do tego Święta rozpoczęliśmy także i my. Nasze dzieci dzisiaj odwiedziły cmentarz w Chmielnie i wraz z paniami pomodliły się za zmarłych. Wizyta w tak ważnym miejscu była prawdziwą lekcją wychowania obywatelskiego i patriotycznego, lekcją, która z pewnością na zawsze pozostanie dzieciom w pamięci.
ŚLUBOWANIE
Dnia 23.10.2018 r. o godzinie 9.30 w naszej szkole odbyła się jedna z piękniejszych uroczystości-przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów klas starszych, a szczególnie gorąco powitała bohaterów uroczystości-uczniów klasy pierwszej i ich rodziców. Pierwszoklasiści oraz uczniowie klasy III pod okiem wychowawczyni klasy pierwszej p. Marii Komkowskiej przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Oprawą muzyczną zajęła się p. Agnieszka Markowska. Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i w szkole. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Dyrektor Grażyna Kąkol. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie sobie poradziły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów, pamiątek oraz prezentów. Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami i gośćmi udali się na słodki poczęstunek. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA
Zagrożeń związanych z komputerami jest wiele. Najbardziej narażone na niebezpieczeństwa są komputery, które pracują w sieci i mają dostęp do Internetu.
Zagrożenia:
1. Kradzież z włamaniem – w sieci działa wiele osób, które wykorzystując luki w oprogramowaniu uzyskują nielegalny dostęp do cudzych zasobów, uzyskane w ten sposób dane mają zapewnić im finansowe korzyści;
2. Spam - elektroniczne wiadomości masowo rozsyłane do osób, które ich nie oczekują;
3. Wirus - to najczęściej prosty program komputerowy, który w sposób celowy powiela się bez zgody użytkownika;
4. Dialer - to program komputerowy do łączenia się z Internetem za pomocą modemu, jeśli działa bez wiedzy użytkownika może spowodować wielokrotne zwiększenie typowych kosztów dostępu do Internetu;
5. Sniffing – skuteczna i trudna do wykrycia technika przechwytywania danych;
6. Trojany i robaki - programy działające w ukryciu, ich zadaniem najczęściej jest przekazanie zdalnej kontroli nad systemem osobie nie posiadającej odpowiednich uprawnień.
Jak się bronić?
- Korzystaj z zapory połączenia internetowego
- Pobieraj aktualizacje
- Korzystaj z oprogramowania antywirusowego
- Używaj silnych haseł lub technologii silnego uwierzytelniania
- Przeglądaj sieć Web,
- zachowując środki ostrożności
- Korzystaj z poczty e-mail w bezpieczny sposób
- Regularnie twórz kopie zapasowe i odtwarzaj dane
Więcej informacji znajdziesz na stronach:
www.dzienbezpiecznegokomputera.pl
www.chip.pl
www.pcworld.pl
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 8.00 w kościele parafialnym odbyła się Msza święta w intencji wszystkich pracowników oraz uczniów szkoły. Następnie odbyła się uroczysta akademia szkolna w której uczniowie podziękowali nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom obsługi oraz złożyli życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
8 listopada świętujemy Dzień ZdrowegoŚniadania. To bardzo ważna data w kalendarzu. Coroczna akcja, która służy poszerzeniu wiedzy na temat roli śniadania w codziennej diecie.
Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-dzien-zdrowego-sniadania-smakowite-swieto-kazdego-z-nas,nId,2303172#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox8 listopada świętujemy Dzień ZdrowegoŚniadania. To bardzo ważna data w kalendarzu. Coroczna akcja, która służy poszerzeniu wiedzy na temat roli śniadania w codziennej diecie.
Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-dzien-zdrowego-sniadania-smakowite-swieto-kazdego-z-nas,nId,2303172#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox8 listopada świętujemy Dzień ZdrowegoŚniadania. To bardzo ważna data w kalendarzu. Coroczna akcja, która służy poszerzeniu wiedzy na temat roli śniadania w codziennej diecie.
Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-dzien-zdrowego-sniadania-smakowite-swieto-kazdego-z-nas,nId,2303172#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox8 listopada świętujemy Dzień ZdrowegoŚniadania. To bardzo ważna data w kalendarzu. Coroczna akcja, która służy poszerzeniu wiedzy na temat roli śniadania w codziennej diecie.
Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/kuchnia/news-dzien-zdrowego-sniadania-smakowite-swieto-kazdego-z-nas,nId,2303172#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxŚniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dlatego, podobnie jak w ubiegłych latach, dzieci klas I – III oraz przedszkolaki wraz wychowawczyniami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc” przygotowując smaczne, zdrowe kanapki. Celem programu jest:
- zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
- przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TORNISTRA
Ogólnopolski Dzień Tornistra to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków.To przedsięwzięcie na stałe wpisuje się w kalendarz szkolny w szczególności w szkołach podstawowych. Zbyt ciężki tornister może zaburzyć prawidłowy rozwój kręgosłupa dziecka, skutkiem czego jest boczne skrzywienie kręgosłupa czyli skolioza, a duże ciężary noszone przez dzieci wpływają negatywnie na stawy biodrowe, kolana, a także stopy. Skutki wad postawy, które dziecko nabyło w dzieciństwie ujawniają się najczęściej dopiero w dojrzałym wieku zwyrodnieniami kręgosłupa i stawów, nieprawidłowościami w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych oraz bólami kończyn. Nabyte przez dzieci wady postawy, które zmieniają statykę kręgosłupa skutkują na całe życie. Waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji.Zwazyliśmy tornistry uczniów klas I-III. Niektóre ważyły zdecydowanie za dużo.Prosimy rodziców, aby zwrócili uwagę co dziecko nosi w plecaku.
Marsz dla Niepodległej
W jubileuszowym roku 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 30 września 2018r.o godz 15.00 przy pomniku w miejscowości Lipowiec rozpoczął się MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ. Pierwszy postój był w Reskowie przy kapliczce Matki Bożej, gdzie po krótkiej modlitwie marsz był kontynuowany do Miechucina. O godz.17.00 Proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Miechucinie ks. Piotr Grabowski odprawłi Mszę Św. w intencji Ojczyzny.W Marszu uczestniczyły całe nasze rodziny.
Warsztaty naukowe
Dnia 25 września 2018 roku w GOKSiR w Chmielnie odbył się Piknik Naukowy w ramach wydarzenia „Tydzień Nauki z Projektorem – Kurs na wiedzę. Kierunek : Chmielno!”. Zajęcia prowadziła 13 – osobowa grupa studentów z wolontariatu studenckiego Projektor. Nasi uczniowie uczestniczyli w pokazach naukowych z dziedziny chemii, fizyki, kryminalistyki.
Sprzątanie Świata
- Tegoroczna edycja jest jubileuszową. Celem 25. edycji jest wspomożenie segregacji odpadów i przebiega pod hasłem "Akcja - segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej". Nasze dzieci przyłączyły się do tej akcji. 21 września dzieci pod opieką wychowawców posprzątały okolicę Reskowa i teren wokół szkoły.
Piknik edukacyjny
W środę 20.06.2018r. na boisku Szkoły Podstawowej w Miechucinie odbył się Piknik Edukacyjny „Spotkanie z nauką”, prowadzony przez Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun. Była to impreza plenerowa. Wzięli w niej udział również nasi uczniowie z klas I – III. Oprócz warsztatów edukacyjnych - zabawa z nauką dzieci miały możliwość zabawy z bańkami mydlanymi, pogrania w gry planszowe czy zjeżdżania na dmuchańcach.
Szczegółowe informacje dotyczące programu „Dobry start”:
Informacje dla rodziców
W związku z wejściem w życie z dniem 1 czerwca 2018 r. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. poz. 1061) przekazujemy rodzicom i opiekunom uczniów oraz pełnoletnim osobom uczącym się, informację o możliwości uzyskania wsparcia w postaci świadczenia w wysokości 300 zł.
Komu przysługuje świadczenie „Dobry start” ?
1. Rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym, rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – raz w roku na dziecko;
2. Osobom uczącym się – raz w roku.
Świadczenie „Dobry start” przysługuje w związku
z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:- przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia;
- przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem
o niepełnosprawności.
Świadczenie „Dobry start” przysługuje także
w przypadku:- ukończenia 20. roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego
w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 20. rok życia; - ukończenia 24. roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym,
- w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 24. rok życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.
W przypadku dziecka biorącego udział w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych, świadczenie dobry start przysługuje
nie wcześniej niż od roku kalendarzowego,
w którym dziecko kończy 7. rok życia.Komu nie przysługuje świadczenie „Dobry start”?
- Jeżeli dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie;
2. Na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.
Gdzie złożyć wniosek ?
Wnioski o świadczenie będą przyjmowane
i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze
w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi
tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną
(np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie.Kiedy złożyć wniosek?
- Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia dobry start są przyjmowane od dnia
1 sierpnia danego roku do dnia 30 listopada danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 listopada danego roku.
2. Wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, pozostawia się bez rozpatrzenia.
3. Jeżeli w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start”, świadczenie przysługuje, jeżeli
w okresie, o którym mowa w ust. 1, toczyło się postępowanie o wydanie orzeczenia
o niepełnosprawności.Co zawiera wniosek ?
- nazwę i adres organu właściwego;
dane 2. dane dotyczące wnioskodawcy i dzieci, na które wnioskodawca ubiega się o przyznanie świadczenia dobry start, w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres miejsca zamieszkania, obywatelstwo, numer PESEL, a w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL – numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość, stan cywilny wnioskodawcy oraz, o ile je posiada – adres poczty elektronicznej i numer telefonu;
3. oświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły;
4. oświadczenie o legitymowaniu się przez dziecko orzeczeniem o niepełnosprawności;
5. klauzulę następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”;
6. inne dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne
do ustalenia prawa do świadczenia „Dobry start”.Kiedy następuje wypłata świadczenia ?
Ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje
w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami, przy czym w przypadku wniosków złożonych wraz z dokumentami w lipcu lub sierpniu ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje nie później niż do dnia 30 września.- przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia;
RODO
W związku z wejściem w życie 25.05.2018 r. rozporządzenia RODO poniżej prezentujemy niezbędne krauzule informacyjne
Klauzula informacyjna dla uczniów
Treść klauzuli
Informacja dla Uczniów
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje się, iż:
- administratorem danych osobowych uczniów jest Szkoła Podstawowa z siedzibą w Reskowie
- kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@chmielno.pl
- 2) dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych, zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
- 3) dane osobowe przechowywane będą w czasie zgodnym z przepisami w/w Ustawy
- 4) każdy uczeń posiada prawo do dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub odwołania uprzednio udzielonej zgody
- 5) uczeń ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
- 6) podanie danych osobowych jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa
Klauzula informacyjna dla pracowników
Treść klauzuli
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
- administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa z siedzibą w Reskowie,
- kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@chmielno.pl
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zatrudniania i przyznawania świadczeń socjalnych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r.
- odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub przyznawania świadczeń socjalnych
- Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 50 lat
- posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także prawo do cofnięcia zgody
- ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
- podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa a w pozostałym zakresie jest dobrowolne
Zgoda na publikację wizerunku pracownika w mediach - np. na www
Treść klauzuli
Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych
osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. wyrażam zgodę na przetwarzanie m moich danych osobowych wizerunkowych do celów kontaktowych / budowania pozytywnego wizerunku Administratora w przestrzeni publicznej i w mediach.
Klauzula informacyjna dla czytelnika biblioteki
Treść klauzuli
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
- administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Szkoła Podstawowa z siedzibą w Reskowie,
- kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@chmielno.pl
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
- odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa
- Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa
- posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
- ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
- podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usług
Próbna ewakuacja w naszej szkole
14 czerwca 2018r. w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. W ćwiczeniach wzięli udział nasi przedszkolacy, uczniowie klas I-III oraz personel. Zgodnie ze scenariuszem, przy współudziale Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Reskowie upozorowano pożar – zadymienie na piętrze budynku. Uczestnicy ewakuacji na określony sygnał dzwonka opuścili budynek w wyznaczone miejsce wyjściami ewakuacyjnymi. Już kilka minut po zgłoszeniu pożaru w szkole pojawili się strażacy. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. W ćwiczeniu w roli obserwatora uczestniczył Komendant Gminny OSP Gminy Chmielno Andrzej Brylowski. Pięknie dziękujemy Komendantowi oraz wszystkim Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Reskowie za udział w próbnej ewakuacji.
Dzień Matki
W czwartek 24 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy, podczas której grupa klas I-III oraz grupa przedszkolaków, zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech . Za swoje popisy dzieci zostały nagrodzone burzą braw. Taka uroczystość pozwala umacniać rodzinne więzi, uczy miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwala zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.Miłe chwile na rozmowach mamy spędziły przy słodkim poczęstunku. Mamom z okazji ich Święta życzymy Wszystkiego Najlepszego, dużo radości, uśmiechu na codzień i pociechy z dzieci.
RODNA MOWA
Dnia 15 maja 2018r. w Chmielnie odbył się 47 Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej " Rodna Mowa". Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Komisja przyznała
w kategorii Przedszkola i klasy "0": Agacie Hinca - III miejsce, Martynie Brylowskiej - wyróżnienie,
w kategorii klas I-III : Albertowi Komkowskiemu - II miejsce, Amelii Steinka - III miejsce
Bardzo serdecznie gratulujemy.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie