W piątek 1.05.2015r. wróciliśmy ze wspaniałej wycieczki Kraków - Zakopane - Wadowice. W czasie zwiedzania tych miast dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy i zobaczyliśmy ciekawe miejsca. Wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Kraków, gdzie spacerowaliśmy od Barbakanu, przez Bramę Floriańską do Starego Rynku. Tam zobaczyliśmy Bazylikę Mariacką, Wawel, Sukiennice, Dzwon Zygmunta, Smoczą Jamę i wiele innych miejsc. Podczas zwiedzania Zakopanego- Stolicy Tatr, zobaczyliśmy Stary Kościółek, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzepówkach, Cmentarz na Pęksowym Brzysku. Tego dnia najwięcej wrażeń i emocji dostarczył nam wjazd kolejką linową na Gubałówkę, gdzie ze szczytu widać całe Zakopane i przepiękną panoramę Tatr. Na Krupówkach i Targowicy zrobiliśmy udane zakupy. Trzeciego dnia rano ruszyliśmy na pieszą wędrówkę nad Morskie Oko. Pokonaliśmy tego dnia 18 km. Morskie Oko to najchętniej odwiedzane miejsce w okolicach Zakopanego. Swoją popularność zawdzięcza dzięki niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie. Ostatniego dnia przyjechaliśmy do Wadowic, gdzie z wielkim wzruszeniem zwiedzaliśmy dom rodzinny Jana Pawła II, obecnie Muzeum Biograficzne Jana Pawła II.
Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci i nigdy nie zapomnimy cudownych wrażeń i wspomnień, jakich nam dostarczyła.
W formacie amerykańskim datę tę zapisuje się jako 3/14/15 - co czyni tę noc jeszcze bardziej wyjątkową w tym roku, gdyż daje to układ aż 5 pierwszych cyfr liczby Pi. Na 13 i 14 marca zaplanowano szereg uroczystości na terenie całego województwa pomorskiego, aby uczcić ten dzień.
W piątek o godz 1800 udaliśmy się do sąsiedniej szkoły. Imprezę zakończyliśmy w sobotę o godz. 900.
Święto rozpoczeliśmy od przedstawienia histori liczby Pi poprzez prezentacje mulimedialne, króre przygotowali uczniowie klasy VI SP Borzestowo. Następnie wszyscy uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny oraz wyłoniliśmy kapitana grup.Każda drużyna musiała przejść przez tzw. "Podchody matematyczne" gdzie wykonywali następujące zadania:
- tworzyli plakat przedstawiający reklamę liczby Pi (można było wykorzystać materiały, gazety i inne pomoce); reklama miała być wyłacznie z figur geometrycznych
- pisali opowiadanie lub komiks gdzie głównym bohaterem była liczba Pi
- obliczali pola i obwody klas i innych pomieszczeń
- wyszukiwali jak najwięcej wyrazów z liczbą PI
- wykonywali model bryłe, którą wcześniej musieli wylosować
- układali rymowanki i zagadki dotyczące liczby Pi
- zapamiętywali 100 liczb po przecinku liczby PI
W czasie podchodów była godzinna przerwa na wykonanie potrawy w kształcie koła lub potrawy w której nazwie słyszymy Pi. Uczniowie wykonali: Pizzę, babeczki, naleśniki i gofry
Komisja w składzie: Katarzyna Wydrowska, Elżbieta Cerowska, Anita Formela miała dużo pracy gdyż uczniowie wykazali się na medal! Wszystkie prace były obszerne ciekawe, pomysłowe i pięknie wykonane. Dlatego wszystkie grupy otzymały w nagrodę cukierki, ciasteczka i lody.
Najdłuższy cią liczby PI zapamiętały: Jagoda Stankowska, Karolina Żołądz, Izabela Mielewczyk i Aleksandra Daleka. z SP Borzestowo. Dziewczyny naprawdę zasługują na oklaski, gdyż o tak póżnej porze zapamietały od 32 do 55 cyfr po przecinku. W nagrodę orzymały notesy.
O godz. 2400 rozpoczęły się rozgrywki sportowe - unihokej, a część uczniów oglądała film pt. "Wielka szóstka"
Nasza Noc Matematyczna była bardzo udana.