Aktualności
SPOTKANIE Z AUTORKĄ
- 24 listopada br. w Bibliotece Zespołu Szkół w Miechucinie odbyło się spotkanie autorskie z wyjątkową pisarką Anną Czerwińska-Rydel.Pisarka mieszka i pracuje w Gdańsku. Skończyła Akademię Muzyczną na wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Gra na fortepianie, ale zawsze ma przy tym wielką tremę. Pisze książki dla dzieci – przede wszystkim o muzyce, ale nie tylko. Jej najnowsza książka nosi tytuł "Henryk Sienkiewicz - ideał taty sprzed lat". - Mogę powiedzieć, tak trochę może na wyrost, że Henryk Sienkiewicz był moim "kolegą po fachu", bo także był pisarzem. Nie zapominajmy, że on za swoje świetne książki dostał Nagrodę Nobla za całokształt twórczości - mówiła dzieciom Anna Czerwińska-Rydel. Pani Ania zauroczyła nas swoją serdecznością, ciepłem, energią i entuzjazmem z jakim mówiła o pisaniu, książkach i życiu. Podsumowaniem spotkania było tradycyjne rozdanie autografów. Spotkanie przebiegło w miłej, ciepłej atmosferze.
WIECZÓR ANDRZEJKOWY
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Szkolny przygotował wróżby, bo jak każe tradycja Andrzejki to czas zabawy i wróżenia. Byliśmy ciekawi co czeka nas w przyszłości, więc wróżby cieszyły się dużą popularnością. Oprócz wróżb uczniowie bawili się w rytm dyskotekowej muzyki, a także bardzo chętnie brali udział w różnych konkursach. Wszyscy bawili się doskonale i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
W tym roku Dzień Życzliwości obchodzimy pod hasłem "Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć". Wspieramy dialog międzypokoleniowy. Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.
AKCJA "GÓRA GROSZA"
Góra Grosza to przede wszystkim Wy.
Możecie być dumni, że – za naszym pośrednictwem – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W Polsce wiele dzieci znajduje się w takiej sytuacji, a naszym wspólnym celem jest zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby im pomóc.
Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Zbieramy 1, 2, 5 groszy. Za zaangażowanie dziękujemy.
KONKURS ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô”
W Bibliotece Publicznej im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie po raz pierwszy odbyły się eliminacje gminne konkursu "Méster bëlnégò czëtaniô" - ukłon dla Remusa. Naszą szkołę reprezentowała Majka Kostuch. Uczestników czytelniczego konkursu podzielono na cztery grupy wiekowe. Najmłodsza - uczniowie klas I - III czytali Bajki kaszubskie Janusza Mamelskiego, klasy IV - VI "Psë Stanisława Jankego, gimnazjaliści - fragmenty opowiadania Bolesława Borka, a dorośli - "Życie i przygody Remusa".
PROGRAM "ŚNIADANIE DAJE MOC"
8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania , ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Edukacji Narodowej wiele osób wciąż nadal nazywa Dniem Nauczyciela - tak właśnie nazywało się święto obchodzone 14 października jeszcze do 1982 roku. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, a więc właśnie 14 października (dokładnie 14 października 1773 r.). Wcześniej - od 1952 roku - nauczyciele świętowali 20 listopada. Wraz z pojawieniem się Karty Nauczyciela wszystko zostało uporządkowane. Od 1982 roku święto zwane dotąd Dniem Nauczyciela zmieniło nazwę - 14 października to Dzień Edukacji Narodowej, a tego dnia świętują nie tylko nauczyciele, ale wszyscy pracownicy oświaty.
INFORMACJA
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Reskowie informuje, że po przeprowadzonym konkursie nauczycielem w oddziale przedszkolnym została pani mgr Beata Burczyk.
BIEGI DAMROKI W CHMIELNIE
W niedzielnne popołudnie 02.10.2016r na stadionie w Chmielnie nad jeziorem Kłodno odbyły się XXIII Biegi Damroki.Bieg zainaugurowano uroczystym apelem przy Krzyżu Powstańców przy Grodzisku. Żelazny krzyż z 1888 roku, ufundował Feliks Gilmeister w 25 rocznicę Powstania Styczniowego. Przedstawiciele władz gminy oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego złożyli pod nim kwiaty.Następnie wszyscy uczniowie udali się na stadion, gdzie odbyły się rywalizacje na różnych dystansach.
Oto wyniki naszych uczniów:
- II miejsce Przemek Markowski klasa II
- IV miejsce Judyta Roszkowska klasa I
- IV miejsca Grzegorz Bobkowski klasa I
- IV miejsce Maksymilian Hallmann klasa IV
FESTYN RODZINNY
24 września 2016, w sobotnie popołudnie, na boisku szkolnym przy remizie odbył się festyn rodzinny pod hasłem" Pożegnanie lata". Na pikniku integrowali się rodzice, dziadkowie, dzieci, pracownicy szkoły, rodzice dzieci nowoprzyjętych do przedszkola oraz zaproszeni goście . Pracownicy wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla dzieci i wszystkich uczestników wspólnej zabawy szereg atrakcji, m.in. loterię fantową, konkursy,konkurecje sportowe ognisko, pieczenie kiełbasek, smakowite gofry, pyszne ciasta.
W miłej atmosferze czas festynu szybko minął.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za cudowną zabawę!!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU
21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu. Pamiętajmy, że śmiech to zdrowie i poprawia nastrój w każdej chwili. Śmiejmy się jak najwięcej i uśmiechajmy się do siecie. Każdego dnia!
SKO
Dnia 20 września 2016r. odbyło się w naszej szkole pierwsze tym roku szkolnym zebranie z rodzicami.Wykorzystaliśmy ten czas, aby zachęcić rodziców do zapisywania swoich dzieci do SKO w PKO BP. Pani Asia opiekun SKO udostępniła rodzicom ulotki gdzie mogą znaleźć podstawowe informacje dotyczące programu SKO.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata (16-18 września) odbywa się pod hasłem „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”. Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko.
W tym roku w Polsce akcja skupiać się będzie na zawracaniu przedmiotów i odpadów z drogi na wysypiska. Dlatego promowane, proponowane i inicjowane będą działania, dzięki którym rzeczy można „podać dalej”, aby nie stały się odpadami po jednorazowym użyciu. A gdy już stają się odpadami, to świadomie dać im szansę na „drugie życie”, oddając je do zbiórki selektywnej.
NOWY SAMORZĄD SZKOLNY
W piątek uczniowie naszej szkoły wybrali nowy Samorząd Szkolny. Przewodniczącym szkoły został Kamil Hinca, a jego zastępcą Aleksandra Blok. Pozostali członkowie to Karina Winczewska, Zuzia Konkel, Nikola Roszkowska i Oliwia Regińska.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy:)
NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
Nowy rok szkolny 2016/2017 uroczyście rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele parafialnym w Miechucinie. Po mszy wszyscy udali się do swoich szkół na spotkanie z Dyrekcją oraz wychowawcami klas.
WAKACJE!
Nadszedł długo oczekiwany czas wakacji. Życzymy Wam mnóstwa słońca, radości i niezapomnianych wrażeń z wakacyjnych przygód.
UWAGA RODZICE !
Informujemy, iż w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I - V
NIE KUPUJĄ ŻADNYCH PODRĘCZNIKÓW ANI ĆWICZEŃ
XXII Ogólnopolski Finał Czwartków LA
Uczennice naszej szkoły Alicja Penkowska i Zofia Lemańczyk brały udział w cyklu zawodów: "Czwartki lekkoatletyczne", podczas których zdobyły kwalifikacje na finał ogólnopolski. XXII Ogólnopolski Finał odbył się w dniach 18 i 19 czerwca 2016 roku w Łodzi. Obie dziewczyny odniosły na tych zawodach duży sukces poprawiając swoje życiowe wyniki w biegach na 600 metrów. Zajęły wysokie lokaty- Zosia 25 miejsce, a Alicja 28 miejsce na 80 osób startujących z całej Polski. Ogółem w tych finałach uczestniczyło 2500 dzieci z 80 ośrodków w Polsce.
XI WOJEWÓDZKI KASZUBSKI BIEG PRZEŁAJOWY
7 kwietnia po raz XI odbył się w Lini Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorami tej największej imprezy sportowej w gminie jest Gminne Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lini oraz Gminny Dom Kultury w Lini.Zawody w Lini podobnie jak w latach poprzednich poprzedził przemarsz uczestników i kibiców za Gminną Orkiestrą Dętą pod batutą Ewy Studzińskiej po bieżni stadionu. Następnie odśpiewano hymn państwowy. Sportowcy – bracia Maciej i Kacper Ziarkowscy zapalili znicz olimpijski. Następnie wszystkich, którzy dotarli do Lini powitała wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht i dokonała uroczystego otwarcia zawodów. Wszystkim uczestnikom pobłogosławił ks. Proboszcz Wojciech Senger.
Oto medaliści poszczególnych kategorii:
1. Przemysław Markowski – Reskowo
2. Radosław Markowski – Reskowo
3.Judyta Roszkowska - Reskowo
3. Marcelina Hallmann – Reskowo
2. Zofia Lemańczyk – Reskowo
DZIEŃ RODZINY- ZAPROSZENIE
Serdecznie zapraszamy na "Dzień Rodziny", który odbędzie się dnia 23.06.2016r. od godz. 9.00 do 13.00 na plaży w Reskowie.
Uczniowie i Grono pedagogiczne
Archiwum Aktualności