• Regulaminy szkolne

2.REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA WIEJSKIEGO

3.REGULANIN POBIERANIA OPŁAT

4. REGULAMIN PORZĄDKOWY

1. Uczeń Szkoły Podstawowej w Reskowie uczestniczy we wszystkich lekcjach i zachowuje postawę opisaną w programie profilaktyczno-wychowawczym szkoły.

2. Każdy uczeń przynosi na zajęcia podstawowe przybory: długopis, ołówek, linijkę, klej, nożyczki, kredki, gumkę, temperówkę.

3. Uczeń punktualnie przychodzi na zajęcia, a w przypadku spóźnienia nie zakłóca przebiegu lekcji. Po zajęciach ma obowiązek usprawiedliwić spóźnienie.

4. Wszystkich uczniów obowiązuje dzienniczek, który służy do komunikacji między rodzicami/ prawnymi opiekunami a szkołą. Uczeń ma obowiązek okazania dzienniczka na prośbę nauczyciela.

5. Nieobecności ucznia mogą być usprawiedliwione wyłącznie w ciągu dwóch tygodni od powrotu do szkoły.

6. Uczniowi nie wolno opuszczać budynku szkolnego w czasie trwania godzin lekcyjnych bez poinformowania o tym wychowawcy.

7. Uczeń może zostać zwolniony z lekcji przez wychowawcę, dyrektora, tylko na podstawie pisemnej prośby rodziców zamieszczonej w dzienniczku. Osoba zwalniająca ucznia składa pod zwolnieniem swój czytelny podpis.

8. W szkole obowiązuje całkowity zakaz stosowania jakiejkolwiek przemocy fizycznej i psychicznej, a wszelkie jej przejawy są karane zgodnie z prawem wewnątrzszkolnym.

9. Uczeń okazuje szacunek wszystkim pracownikom szkoły.

10. Ucznia obowiązuje estetyczny strój, odpowiedni do okoliczności szkolnych.

11. Podczas uroczystości szkolnych uczniów obowiązuje strój galowy: dla chłopców – biała koszula i czarne lub granatowe spodnie, dla dziewczynek – biała bluzka i czarna lub granatowa spódnica.

12. Uczeń ma obowiązek zmieniać obuwie na spełniające wymogi bezpieczeństwa i higieny. Wskazane są buty sportowe z jasną gumową podeszwą.

13. Uczeń dba o szkolne mienie, za zniszczenie przez ucznia mienia szkoły lub jakiegokolwiek mienia prywatnego odpowiadają materialnie jego rodzice lub prawni opiekunowie.

14. W szkole obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych. Telefony powinny zostać wyłączone przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych.

15. Na lekcjach uczniowie nie korzystają z żadnych urządzeń elektronicznych bez zgody prowadzącego.

16. W szatni nie należy zostawiać: telefonów komórkowych, pieniędzy, cennych przedmiotów! Szkoła nie ponosi za nie odpowiedzialności.