• Kolejna edycja kampanii "Mała książka - wielki człowiek"

Każdy uczeń klasy pierwszej naszej szkoły w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” otrzymał prezent - Wyprawkę Czytelniczą - książkę „Wnuczka antykwariusza” J. Bednarek oraz przewodnik dla rodziców ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem''. To największy tego typu projekt w Europie, realizowany od rokum 2017 przez Instytut Książki. Książka rośnie razem z dzieckiem dlatego wierzymy, że wyprawki czytelnicze wręczone dzieciom przez wychowawcę klasy p. Joannę Nikolay staną się początkiem ich wielkiej przygody z czytaniem.

• "Szkoła do Hymnu 2023r."

Wspólnie ze wszystkimi szkołami w naszym kraju wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”.Upamiętniając Narodowy Dzień Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły i pracownicy zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego.

• Wycieczka do LGR

W ramach języka kaszubskiego klasa "0" dnia 9.11.2023r. wybrała się na zajęcia do Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Dzieci miło spędziły czas na zabawach, wykonały piękne rysunki na drewnianych deskach,obejrzały filmy 3D.

• Zdrowe Śniadanie

Podobnie jak w roku ubiegłym 8 listopada przedszkolaki i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Reskowie włączyli się do Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem tego święta jest promowanie zdrowego odżywiania nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród osób w każdym wieku. Tego dnia dzieci samodzielnie komponowały swój poranny posiłek z kolorowych i zdrowych produktów, który następnie zjadły z wielkim apetytem.:)

• Spotkanie autorskie z Panem poetą Show

6 listopada uczniowie naszej szkoly wybrały się na spotkanie autorskie,które odbyło się w Szkole Podstawowej w Kożyczkowie organizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie dla uczniów klas 0-3 Pan Poeta Show. Na spotkaniu dzieci brały udział w zabawach,tj.morze balonów, przebieranki…Dzieci miały możliwość posłuchania bohatera-pacynkę, która opowiadał swoją bajkę. Po około godzinnym show dzieci otrzymały możliwość zakupu książki z osobistą dedykacją.

• LGR

Wyjazd do Lokalnej Grupy Rybackiej

W ramach nauki języka kaszubskiego 27 października klasa I wybrała sie na zajęcia do Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Dzieci na zajęciach wykonały obrazy na szkle,obejrzały bajkę 3D i spędziły czas na zabawie.

• Akcja " Szkoła Pamięta"

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

• Przetwory naszej babci

17 października w naszym przedszkolu odbyło się spotanie z babcią jednego z przedszkolaków. Celem wizyty było pokazanie dzieciom jak przygotowujemy przetwory na zimę. Wspólnie przygotowli smakołyki na zimę : smażone jabłka, kompot z jabłek, jabłka do suszenia.

• Rewia na lodzie.

Dnia 10 października 2023r. odbył się wyjazd dzieci do Gdańska na widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski pt. „ Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Spektakl przedstawiał różne przygodny jakie spotykały tytułowego bohatera. Łyżwiarze prezentowali się we wspaniałych kostiumach, nie zabrakło również efektów pirotechnicznych. Występom towarzyszyła piękna oprawa muzyczna. Uczniowie mieli okazję podziwiać wiele barwnych postaci baśni. Widowisko to było cudownym przeżyciem zarówno dla dzieci.

• Ślubowanie klasy pierwszej

09 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia.Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

• Dzień Chłopaka 2023

W piątek 29 września 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Następnie wszyscy razem spędzili miło czas na wspólnej zabawie.

• Akcja "Sprzątamy dla Polski" 2023

Nasze przedszkolaki to prawdziwi przyjaciele planety Ziemi.

Grupa „Motylki” i „Rybki” dołączyła do akcji „Sprzątamy dla Polski”.

To ogólnopolska inicjatywa, której organizatorem było Stowarzyszenie Dla Polski. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów.

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

• Program dla szkół

Niedziela 05.05.2024