• Informacja dla uczniów

Każdy pieniądz – duży, mały – na książeczkę doskonały

A więc wpłacaj każdy grosz, a uzbierasz groszy kosz.

NOWE  SKO TO:

• program dedykowany uczniom od 6. do 13. roku życia,
          • serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla dzieci,
          • legitymacja SKO dla dziecka, stworzona na wzór karty płatniczej.

Trochę  informacji….

Do tej pory członkowie SKO gromadzili swoje środki na wspólnej książeczce SKO szkoły,
          a stan swoich oszczędności monitorowali wyłącznie poprzez wpisy w papierowych książeczkach otrzymanych od opiekuna SKO.

W nowej ofercie, każde dziecko oszczędzające w SKO otrzyma legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO, na które można będzie wpłacać w dowolnym banku, na poczcie lub u opiekuna SKO..

Aby zapisać się do SKO należy zgłosić u wychowawcy lub opiekuna SKO w szkole  chęć uczestnictwa w programie i wypełnić kartę zgłoszenia

Wpłat można dokonać za pośrednictwem opiekuna SKO lub rodziców .

W serwisie   www.sko.pkobp.pl    dzieci będą mogły w bezpieczny sposób zarządzać swoim kontem: podglądać stan środków, historię oszczędzania i wyliczać zysk. Serwis jest dostosowany do wieku uczniów, wykorzystuje grafikę, dźwięki i animację.

Żyrafa Lokatka – w serwisach i materiałach SKO występuje jako przewodnik i pomocnik, m.in. uczy dzieci podstaw ekonomii i pokazuje jak korzystać z serwisu SKO

Pancernik Hatetepes – to postać z serwisu internetowego SKO. Uczy jak bezpiecznie korzystać z serwisu SKO  oraz jak poruszać się po Internecie.